Description
FEATURES
-High capacity sub-compact magazine
-9mm
-10 round capacity
-Black X-Tension

$37.99
SPRINGFIELD MAGAZINE XD MOD2 9MM LUGER 10RD W/BLK MOD2 SLV
In stock
FEATURES
-High capacity sub-compact magazine
-9mm
-10 round capacity
-Black X-Tension
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 1.9 × 1 in |
| Brand | Springfield armory |
| California proposition 65 | Yes |
| California proposition 65 chemical | Lead |
| Compliance item type | Magazines |
| Compliance magazine type | Handgun magazine |
| Magazine caliber | 9mm luger |
| Magazine capacity | 10 rounds |
| Magazine finish | Stainless steel |
| Material | Stainless steel |
| Type | Replacement |
| No sale to puerto rico | Puerto rico |
| No sale to virgin islands | Virgin islands |
| Hazard ground | 2024-04-24t00:00:00+00:00 |
| Application | Centerfire pistol |
| Model fit | Xd mod2 |
| Series | Mod2 |