Description
FEATURES
-Fits: Springfield Armory XD Mod.2 full size magainze
-9mm Luger/.40 Smith & Wesson
-Polymer
–Matte black

$12.99
SF XD MOD.2 GRIP ADAPTER 9MM LUGER MAGAZINE SLEEVE BLK
In stock
FEATURES
-Fits: Springfield Armory XD Mod.2 full size magainze
-9mm Luger/.40 Smith & Wesson
-Polymer
–Matte black
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.1 × 3.7 × 2.4 in |
| Brand | Springfield armory |
| Ca prop 65 | Yes |
| Ca prop 65 chemical | Lead |
| Compliance item type | Magazine parts |
| Compliance magazine type | Handgun magazine |
| Magazine accessory type | Sleeve |
| Package quantity | 1 |
| Weapon mfg | Springfield armory |
| Weapon mfg model | Xd mod.2 |
| Material | Polymer |
| Finish | Black |
| Caliber | 9mm luger / .40 s&w |
| Type | Grip adapter |