Description
Backstrap sleeve slides down over the top of the magazine and fills the gap between the bottom of the grip frame and the base of the magazine. This mag sleeve features a gray finish.

$12.99
Springfield Armory XDSG5901Y Backstrap Sleeve made of Polymer with Gray Finish & 1 Piece Design for 9mm Luger Springfield XD-S Mod.2
In stock
Backstrap sleeve slides down over the top of the magazine and fills the gap between the bottom of the grip frame and the base of the magazine. This mag sleeve features a gray finish.
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.4 × 2.1 × 1.5 in |
| Model | Backstrap sleeve |
| Caliber | 9mm luger |
| Finish | Gray |
| Material | Polymer |
| Model fit | Xd-s mod.2 |
| Brand fit | Springfield armory |
| Series | Mod.2 |
| Hazard ground | 2024-03-19t00:00:00+00:00 |