Description
Magazine is compatible with your Springfield Armory XD Subcompact. It comes with an OD Green sleeve.

$36.99
Springfield Armory XD0933 XD Subcompact 16rd 9mm Luger Stainless Steel
In stock
Magazine is compatible with your Springfield Armory XD Subcompact. It comes with an OD Green sleeve.
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.4 × 3.4 × 1.4 in |
| Brand | Springfield armory |
| Caliber | 9mm luger |
| Capacity | 16 rounds |
| Finish | Stainless steel with od green sleeve |
| Material | Stainless steel |
| Compliance item type | Magazines |
| Compliance magazine type | Handgun magazine |
| Package quantity | 1 |
| Weapon manufacturer | Springfield armory |
| Weapon model | Xd subcompact |
| Type | Extended magazine |