Description
Magazine is compatible with your Springfield Armory 1911 EMP.

$27.99
Springfield Armory PI6065 1911 EMP 9rd 9mm Luger Blued Steel
In stock
Magazine is compatible with your Springfield Armory 1911 EMP.
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 2 × 1.5 in |
| Brand | Springfield armory |
| Compliance item type | Magazines |
| Compliance magazine type | Handgun magazine |
| Magazine caliber | 9mm luger |
| Magazine capacity | 9 rds |
| Magazine finish | Blued |
| Package quantity | 1 |
| Weight ounces | 0.21 |
| Model | 1911 |
| Material | Steel |
| Hazard ground | 2024-04-24t00:00:00+00:00 |
| Model fit | 1911 emp |
| Series | Emp |