Description
9MM 10-ROUND SUB-COMPACT MAGAZINE WITH GREEN SLEEVE

$36.99
9MM 10-ROUND SUB-COMPACT MAGAZINE WITH GREEN SLEEVE
In stock
9MM 10-ROUND SUB-COMPACT MAGAZINE WITH GREEN SLEEVE
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.4 × 3.6 × 1.4 in |
| Brand | Springfield armory |
| Ca prop 65 | Yes |
| Ca prop 65 chemical | Lead |
| Compliance item type | Magazines |
| Compliance magazine type | Handgun magazine |
| Magazine caliber | 9mm luger |
| Magazine capacity | 10 rds |
| Magazine finish | Stainless steel |
| Package quantity | 1 |
| Weapon mfg | Springfield armory |
| Weapon mfg model | Xd sub-compact |
| Model | Xd |
| Hazard ground | 2024-04-24t00:00:00+00:00 |
| Finish | Silver/od green |
| Material | Stainless steel |
| Type | Replacement |
| Model fit | Xd subcompact |
| Brand fit | Springfield armory |
| Series | Subcompact |