Description
Magazine is compatible with your Springfield Armory 911.

$16.99
Springfield Armory PG6906 911 6rd 9mm Luger Stainless Steel
In stock
Magazine is compatible with your Springfield Armory 911.
| Weight | 0.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 3.6 × 1.5 in |
| Application | N/a |
| Brand fit | Springfield armory |
| Caliber | 9mm luger |
| Capacity | 6 rounds |
| Color | Stainless |
| Dimension | 1.45 x 3.65 x 9.70 |
| Finish | Stainless steel |
| Firearm fit | Springfield 911 |
| Material | Stainless steel |
| Max capacity | 6 |
| Model fit | 911 |
| Type | Detachable |
| Hazard ground | 2024-04-24t00:00:00+00:00 |
| Compliance item type | Magazines |
| Compliance magazine type | Handgun magazine |
| Package quantity | 1 |
| No sale to puerto rico | Puerto rico |
| No sale to virgin islands | Virgin islands |
| Closeout | Yes |