Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 3.4 × 1.4 in |
| Hazard air | Y |
| Hazard ground | 2025-02-11t00:00:00+00:00 |
| Caliber | 224 wby mag |
| Bullet type | Hornady v-max |
| Bullet weight | 50 gr |
| Rounds per box | 20 |
| Boxes per case | 10 |

$80.99
Weatherby H22450VMAX 224WthbyMag 50gr Hornady V-Max 20 Per Box/10 Case
In stock
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 3.4 × 1.4 in |
| Hazard air | Y |
| Hazard ground | 2025-02-11t00:00:00+00:00 |
| Caliber | 224 wby mag |
| Bullet type | Hornady v-max |
| Bullet weight | 50 gr |
| Rounds per box | 20 |
| Boxes per case | 10 |