Description
Magazine is compatible with your Springfield Armory 1911.

$28.99
Springfield Armory PI6093 1911 8rd 10mm Auto Stainless Steel
In stock
Magazine is compatible with your Springfield Armory 1911.
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 4.6 × 1.5 in |
| Brand | Springfield armory |
| Caliber | 10mm auto |
| Capacity | 8 rounds |
| Finish | Stainless steel |
| Material | Stainless steel |
| Type | Detachable |
| Compliance item type | Magazines |
| Compliance magazine type | Handgun magazine |
| Package quantity | 1 |
| Weapon mfg | 1911 pattern |
| Weapon mfg model | 1911 |
| Hazard ground | 2024-04-24t00:00:00+00:00 |
| No sale to puerto rico | Puerto rico |
| No sale to virgin islands | Virgin islands |