Description
This mag sleeve is compatible with the Springfield Armory XD Mod.2 40 S&W, 9mm Luger magazine.

$12.99
Springfield Armory XDG5003FDE Mag Sleeve 9mm Luger 40 S&W Compatible w/ Springfield XD Mod.2 Mags Flat Dark Earth Polymer
In stock
This mag sleeve is compatible with the Springfield Armory XD Mod.2 40 S&W, 9mm Luger magazine.
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.7 × 3.7 × 1.4 in |
| Manufacturer | Springfield armory |
| Model | Xd mod.2 |
| Product type | Magazine grip sleeve |
| Sub category | Magazine parts |
| Color | Flat dark earth |
| Caliber | 9mm luger, 40 s&w |
| Material | Polymer |
| Type | Spacer sleeve |
| Model fit | Xd mod.2 |
| Brand fit | Springfield armory |
| Series | Mag sleeve |