Description
Magazine is compatible with your Springfield Armory XD Mod.2. It comes with a flat dark earth sleeve.

$37.99
Springfield Armory XDG0923FDE XD Mod2 10rd 9mm Luger SS/FDE Stainless Steel
In stock
Magazine is compatible with your Springfield Armory XD Mod.2. It comes with a flat dark earth sleeve.
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 3.7 × 1.7 in |
| Brand | Springfield armory |
| California proposition 65 | Yes |
| California proposition 65 chemical | Lead |
| Compliance item type | Magazines |
| Compliance magazine type | Handgun magazine |
| Magazine caliber | 9mm luger |
| Magazine capacity | 10 rounds |
| Magazine finish | Stainless steel |
| Material | Stainless steel |
| Type | Replacement |
| Model | Xd |
| Model fit | Xd mod.2 |
| Series | Mod2 |
| Hazard ground | 2024-04-24t00:00:00+00:00 |
| Package quantity | 1 |