Description
Magazine is compatible with your Springfield Armory XDS Mod2. It features a hook floor plate.

$27.99
Springfield Armory XDS0907H XD-S Mod2 7rd Hook Floor Plate 9mm Luger Stainless Steel
In stock
Magazine is compatible with your Springfield Armory XDS Mod2. It features a hook floor plate.
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 3.7 × 1.5 in |
| Brand | Springfield armory |
| Ca prop 65 | Yes |
| Ca prop 65 chemical | Lead |
| Compliance item type | Magazines |
| Compliance magazine type | Handgun magazine |
| Magazine caliber | 9mm luger |
| Magazine capacity | 7 rounds |
| Magazine finish | Stainless steel |
| Package quantity | 1 |
| Weapon manufacturer | Springfield armory |
| Weapon manufacturer model | Xd-s |
| Material | Stainless steel |
| Model fit | Xd-s mod2 |
| Series | Mod2 |
| Hazard ground | 2024-04-24t00:00:00+00:00 |