Description
Backstrap sleeve slides down over the top of the magazine and fills the gap between the bottom of the grip frame and the base of the magazine. This mid-sized sleeve has a black finish.

$12.99
Springfield Armory XDSG5901M Backstrap Sleeve made of Polymer with Black Finish & 1 Piece Mid Size Design for 9mm Luger Springfield XD-S Mod.2
In stock
Backstrap sleeve slides down over the top of the magazine and fills the gap between the bottom of the grip frame and the base of the magazine. This mid-sized sleeve has a black finish.
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 3.6 × 2.2 in |
| Model | Backstrap sleeve |
| Caliber | 9mm luger |
| Finish | Black |
| Material | Polymer |
| Model fit | Xd-s mod.2 |
| Brand fit | Springfield armory |
| Series | Mod.2 |
| Hazard ground | 2024-11-27t00:00:00+00:00 |