Description
Magazine sleeve slides down over the top of the magazine and fills the gap between the bottom of the grip frame and the base of the magazine.

$12.99
Springfield Armory XDS5901 Backstrap Sleeve made of Polymer Black Finish & 1 Piece Design for 9mm Luger Springfield XD-S with #1 Backstrap & 3.30″ Barrel
In stock
Magazine sleeve slides down over the top of the magazine and fills the gap between the bottom of the grip frame and the base of the magazine.
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 3.6 × 1.9 in |
| Model | Backstrap sleeve |
| Purpose | Hold mag |
| Series | Magazine sleeve for backstrap |
| Hazard ground | 2024-03-19t00:00:00+00:00 |
| Caliber | 9mm luger |
| Finish | Black |
| Material | Polymer |
| Model fit | Xd-s |
| Brand fit | Springfield armory |