Additional information
| Weight | 0.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 3.7 × 1.5 in |
| Application | N/a |
| Brand fit | Springfield |
| Caliber | 9mm luger |
| Capacity | 9 rounds |
| Color | Stainless |
| Dimension | 1.55 x 3.85 x 9.25 |
| Finish | Stainless |
| Material | Stainless steel |
| Model fit | Xd-e |
| Series | Magazine |
| Type | Magazine |
| Hazard ground | 2024-04-24t00:00:00+00:00 |
| Compliance item type | Magazines |
| Compliance magazine type | Handgun magazine |
| Package quantity | 1 |








